UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE DOĞU ANADOLU TURU

ÇANAKKALE1
dogu-ekspresi-tabela
0x0-dogu-ekspresi-ile-masalsi-yolculuk-yasiyorlar-1521534875509
i
WhatsApp Image 2020-01-09 at 13.49.51
e606879e071dc312a4815fa2b450e2ab

previous arrow
next arrow

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
- - - - -
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
- (kişi başı)
Tur Kategorisi
DOĞU EKSPRES TURUNU İLK GERÇEKLEŞTİRENLERDEN  OLAN ADEN TUR KALİTESİ VE GÜVENVESİYLE  5 GÜN 5 GECE  KUŞADASI VE SÖKE ‘DEN 17 ŞUBAT 2022 ÇIKIŞLI UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE  DOĞU ANADOLU TURUNU BİZLERİN AYRICALIĞIYLA YAŞAMAK İÇİN SAYILI YERLERİ KAÇIRMAYIN..!!!! TRANSERLER DAHİL! 2 KİŞİLİK YATAKLI TREN İLE SEYAHAT ETME İMKANI…! BÖLGENİN EN GÜZEL OTELLERİNDE KONAKLAMA...
5 GÜN 5 GECE
2950

DOĞU EKSPRES TURUNU İLK GERÇEKLEŞTİRENLERDEN  OLAN ADEN TUR KALİTESİ VE GÜVENVESİYLE  5 GÜN 5 GECE  KUŞADASI VE SÖKE ‘DEN 17 ŞUBAT 2022 ÇIKIŞLI UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE  DOĞU ANADOLU TURUNU BİZLERİN AYRICALIĞIYLA YAŞAMAK İÇİN SAYILI YERLERİ KAÇIRMAYIN..!!!!

TRANSERLER DAHİL!

2 KİŞİLİK YATAKLI TREN İLE SEYAHAT ETME İMKANI…!

BÖLGENİN EN GÜZEL OTELLERİNDE KONAKLAMA FIRSATI..!

BÖLGENİN EN İYİ REHBERLERİYLE BÖLGEYİ EN İYİ TANIMA İMKANI..!

VAN AKDAMAR KİLİSESİ

 MURADİYE ŞELALESİ

AĞRI DOĞU BAYAZIT İSAKPAŞA SARAYI

 KARS ÇILDIR GÖLÜ

 ANİ HARABELERİ

 SARIKAMIŞ

SİZLERİ BEKLİYOR…

TUR PROGRAMI

1.GÜN (17 ŞUBAT ) KUŞADASI- İZMİR HAVALİMANI- VAN  AKDAMAR KİLİSESİ:

Siz değerli misafirlerimizi Söke Öğretmen Evi önünden saat  09:40’da  ve Kuşadası Otogar önünden saat 10:00’da alarak İZMİR Adnan Menderes Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz . İzmir – Van uçağı ile doğunun incisi VAN’a doğru yolculuğumuz başlıyor.. Van Havalimanı önünde bizleri bekleyen otobüsümüze binerek rehberimiz eşliğinde tura başlıyoruz. Van’ın Gevaş ilçesi sınırları içinde yer alan dünyaca ünlü Akdamar Adası’na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Akdamar Kilisesi’nin dış kabartmalarını inceliyor, içini geziyor ve fotoğraf molamızı verdikten sonra tekrar Tekne ile geri dönüyoruz.  Ardından Van’ın simgesi olan ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimizin ardından otelimize giriş yaparak dinlenmeye çekiliyoruz. konaklama Van’daki otelimizde.

 

2.GÜN (18 ŞUBAT 2022)VAN MURADİYE ŞELALESİ-AĞRI DOĞUBEYAZIT  İSAKPAŞA SARAYI- IĞDIR-KARS :

Sabah otelimizde aldığımız Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı’nın yapıldığı ovayı geçip Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı  manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğubayazıt’tan ayrılarak Iğdır’a doğru devam ediyoruz. Iğdır’da  soykırım müzesini ziyaret ediyor ve Kars’a hareket ediyoruz. Seyahatimizin ardından Kars’da bulunan otelimize ulaşarak dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama KARS’da  otelimizde.

 

3.GÜN (19 ŞUBAT 2022) :KARS ANİ HARABELERİ VE ÇILDIR GÖLÜ : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz donmuş Çıldır Gölü’nde atlı kızağa binip masal gibi bir görüntü çizebilir.Çıldır Gölü’nde hoşca vakit geçirip gölden ayrılıp tekrar Kars merkeze geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Kars’ın zengin kültüründen olan Kars Gecesi’ne katılıp aşıkların atışması ve Kars’ın zengin menüsü eşliğinde keyifli  vakit geçiriyoruz. Konaklama KARS’da  otelimizde.

4.GÜN (20 ŞUBAT 2022) :KARS MERKEZ- SARIKAMIŞ – DOĞU EKSPRES :

Otelimizde Alacağımız sabah kahvaltımızın ardından.Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Sarıkamış Allahuekber Dağı Şehitlerini anma Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Rusların işgalinden  zamanında  Katerina Köşkü’nü ve Sarıkamış Kayak Merkezi’nde serbes zaman geçirdikten sonra  Kars a tekrar dönüyoruz. Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da giriş yaparak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Kars merkez turumuzu da tamamlayıp KARS TREN GARI’na gelerek 22:20’de Ankara’ya hareket edecek olan ’’TURİSTİK DOĞU EKSPRES’’ de bizlere ayrılan ikişer kişilik yataklı kompartımanlarımıza geçiyoruz.

 

5.GÜN (21 ŞUBAT 2022) : DOĞU EKSPRES ile ERZURUM- ERZİNCAN- SİVAS:

Gece farklı bir alanda uyumanın hazzı ile sabah gözlerimizi Fırat Irmağı’nın kaynağını oluşturan karlı dağları ve Fırat Nehir’nin dağlar arasında kıvrılmasına şahit oluyoruz.  Trenimiz dağların arasından kıvrıla kıvrıla ilerlerken rüya gibi bir yolculuğun içinde olduğumuzu daha iyi anlıyoruz. Trenimiz Sivas Bostankaya’da aracımızda sivasa hareket edip sivası gezme imkanı yakalayabilir(EKSTRA ve Divriği’de bölgeyi gezecek kadar zaman tanıyacağından dileyen arkadaşlar iki bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfe çıkabilir.

 

6.GÜN (22 ŞUBAT 2022) : DOĞU EKSPRES ile ANKARA – AYDIN : Kars’tan başlayan ve molalar ile kıvrıla kıvrıla, yaklaşık otuz saat devam eden  tren turumuz saat  06:57’de ANKARA TREN GARI’nda bitiyor. Tren  garında bizleri bekleyen otobüsümüz ile AFYON – DENİZLİ güzergahını takip ederek AYDIN ‘ a ve oradan Söke ile Kuşadası’nda siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuz da tekrar sizleri ağırlamak dileğiyle… HOŞÇAKALIN!

[caldera_form id="CF5c791e2d44a59"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2022 Aden Turizm Tur ve Seyahat Acentası. Tüm hakları saklıdır