UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE DOĞU ANADOLU TURU

263941039_578906143195247_6643287932044292073_n

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
- - - -
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
- (kişi başı)
Tur Kategorisi
DOĞU EKSPRES TURUNU İLK GERÇEKLEŞTİRENLERDEN  OLAN ADEN TUR KALİTESİ VE GÜVENVESİYLE  5 GÜN 5 GECE  KUŞADASI VE SÖKE ‘DEN 25 ŞUBAT 2022 ÇIKIŞLI UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE  DOĞU ANADOLU TURUNU BİZLERİN AYRICALIĞIYLA YAŞAMAK İÇİN SAYILI YERLERİ KAÇIRMAYIN..!!!! TRANSERLER DAHİL! 2 KİŞİLİK YATAKLI TREN İLE SEYAHAT ETME İMKANI…! BÖLGENİN EN GÜZEL OTELLERİNDE KONAKLAMA...
5 GÜN 5 GECE
2950

DOĞU EKSPRES TURUNU İLK GERÇEKLEŞTİRENLERDEN  OLAN ADEN TUR KALİTESİ VE GÜVENVESİYLE  5 GÜN 5 GECE  KUŞADASI VE SÖKE ‘DEN 25 ŞUBAT 2022 ÇIKIŞLI UÇAKLI VE YATAKLI TURİSTİK DOĞU EKSPRES VE  DOĞU ANADOLU TURUNU BİZLERİN AYRICALIĞIYLA YAŞAMAK İÇİN SAYILI YERLERİ KAÇIRMAYIN..!!!!

TRANSERLER DAHİL!

2 KİŞİLİK YATAKLI TREN İLE SEYAHAT ETME İMKANI…!

BÖLGENİN EN GÜZEL OTELLERİNDE KONAKLAMA FIRSATI..!

BÖLGENİN EN İYİ REHBERLERİYLE BÖLGEYİ EN İYİ TANIMA İMKANI..!

KARS ÇILDIR GÖLÜ,

ANİ HARABELERİ

SARIKAMIŞ

IĞDIR

AĞRI DOĞU BAYAZIT İSAKPAŞA SARAYI

MURADİYE ŞELALESİ

 VAN AKDAMAR KİLİSESİ

 SİZLERİ BEKLİYOR…

1.GÜN:SÖKE-KUŞADASI-DENİZLİ-ANKARA

Sabah saat 03:30 Söke Öğretmen Evi Önünden,04: 00 Kuşadası Belirtilen Güzergahlar önünden siz değerli misafirlerimizi alarak Ankaraya Doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ardından akşam saat 16:55 Ankara garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile yaklaşık 30 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan – Erzurum – Kars hattını bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 

  1. Gün:Erzincan – İliç – Kemaliye Karanlık Kanyon – Erzurum – Kars
    Keyifli geçen gece yolculuğumuzun sabahında Erzincan’ınİliç ilçesine istasyonuna ulaşıyoruz.Dileyen misafirlerimiz ile ( EKSTRA  )  Bizleri bekleyen aracımıza binerek Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Orada bir köy var uzakta ‘’ şiirine konu olmuş Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu kanyon ve taşyol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye – Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Taş Yol gezimiz sonrasında Tübitak tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Doğa Tarih müzesi gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra İliç’e dönerek trenimize biniyoruz. Trenimizin hareketinden sonra öğle saatlerinde Erzincan Tren Garına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Girlevik Şelalesi‘ne hareket ediyoruz.( EKSTRA) Şelale gezisi ardından panoramik Erzincan şehir turu yapıyor sonrasında , bakırcılar çarşısını geziyoruz ve öğle yemeği molası, trene dönüyoruz. Erzincan üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum tren garına ulaşıp serbest zamanın ardından programımızı tamamlayıp Kars’a ulaşmak için trenimize biniyoruz. Geç saatlerde Kars’a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.konaklama otelimizde.

3.GÜN :KARS ANİ HARABELERİ VE ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ-KARS GECESİ : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından. Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Sarıkamış Allahuekber Dağı Şehitlerini anma Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Rusların işgalinden  zamanında  Katerina Köşkü’nü panaromik şekilde görüp Sarıkamış Kayak Merkezi’nde serbes zaman geçirdikten sonra. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz donmuş Çıldır Gölü’nde atlı kızağa binip masal gibi bir görüntü çizebilir.Çıldır Gölü’nde hoşca vakit geçirip gölden ayrılıp tekrar Kars merkeze geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Kars’ın zengin kültüründen olan Kars Gecesi’ne katılıp aşıkların atışması ve Kars’ın zengin menüsü eşliğinde keyifli  vakit geçiriyoruz. Konaklama KARS’da  otelimizde.

4.GÜN:KARS MERKEZ-IĞDIR-DOĞUBAYAZIT ISHAK PAŞA SARAYI-MURADİYE ŞELALESİ:

Otelimizde Alacağımız sabah kahvaltımızın ardından. Kars merkez  baltık mimarisinin özgün örenklerini  göreceğimiz Kars Şehir turuna panaromik olarak devam ediyoruz. gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Kars Şehir turumuzu tamamlayıp. Iğdır’ı panaromik olarak gördükten sonra. Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz.Gezimiz sonrası Öğle yemeğimi için Rehberimizin ayarladığı uygun bir tesiste aldıktan sonra. Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı  manzarası eşliğinde. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı’nın yapıldığı ovayı geçip. Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz.Aracımıza geçerek otele doğru hareket ediyoruz.Konaklama ve Akşam Yemeği Van Otelimizde.

 

 

 

5.GÜN VAN  AKDAMAR KİLİSESİ-VAN KALESİ-VAN KEDİSİ-VAN-İZMİR :

Otelimizde Alacağımız sabah kahvaltımızın ardından.Van’ın Gevaş ilçesi sınırları içinde yer alan dünyaca ünlü Akdamar Adası’na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Akdamar Kilisesi’nin dış kabartmalarını inceliyor, içini geziyor ve fotoğraf molamızı verdikten sonra tekrar Tekne ile geri dönüyoruz.  Ardından Van’ın simgesi olan ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesi’ne ulaşıyoruz. Tuşpa adıyla Urartu Başkentliği yapmış olan kale gezimiz sonrası Van Kedisi ve Van Evlerini de görerek Van Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz.Van HL-İZMİR HL uçuşumuz sonrası transfer aracımıza binerek sizleri aldığımız duraklara bırakıyor. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki Aden Tur organizasyonunda görüşmek üzere ayrılıyoruz

[caldera_form id="CF5c791e2d44a59"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2022 Aden Turizm Tur ve Seyahat Acentası. Tüm hakları saklıdır