MASALLAR DİYARI KAPADOKYA VE KONYA TURU

265750923_581985239554004_4981927204323695957_n
1613799351_9-p-fotosessiya-na-vozdushnom-share-19
E0xx2ZkXsAMN_w4
i (6)
rsnwgjdwmndywupla0p1
i (5)

previous arrow
next arrow

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
- - - - - -
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
- (kişi başı)
Tur Kategorisi
MASALLAR  DİYARI  KAPADOKYA VE KONYA TURU 28 OCAK  CUMA  KUŞADASI – SÖKE VE AYDIN ÇIKIŞLI MASALLAR DİYARI OLAN KAPADOKYA VE KONYA’ YI GÖRMEYE GİDİYORUZ…
2 GÜN 1 GECE
520

MASALLAR  DİYARI  KAPADOKYA VE KONYA TURU

28 OCAK  CUMA  KUŞADASI – SÖKE VE AYDIN ÇIKIŞLI MASALLAR DİYARI OLAN KAPADOKYA VE KONYA’ YI GÖRMEYE GİDİYORUZ…

1.GÜN(28 OCAK 2022 Cuma )

Cuma gecesi  Kuşadası  Çevre  Yolu üzerinde belirtilen  güzergahlardan  saat 20.30’da; Söke Öğretmenevi  saat 21.30’da, Aydın Efeler Belediyesi önünden 22.00’da  siz değerli dostlarımı  alarak turumuza başlıyoruz. Gerekli molalarımız ile Denzili – Konya  yol güzergahını  takip ederek Masallar Diyarı Kapadokya’ya  doğru yolculuğumuza devam ediyoruz..

 

2.GÜN(29 OCAK 2022 Cumartesi  ) : IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI – DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÇANAK – ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ

Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uç hisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uç hisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışarıdan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Zamanın kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam üstü girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra )

 

 

3.GÜN( 30 OCAK 2022 Pazar ) GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ  – KONYA MEVLANA  

 

 

Otelde alacağımız  kahvaltı sonrası otelimizden  ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede ‘yi de görüp Konya’ya doğru yolculuğa başlıyoruz.Keyifli bir yolculuk sonrası “Ne olursan ol yine gel” diyen Mevlana Hazretlerimizi yad etmek üzere hızla Konya’ya ulaşıyoruz. Gönlünü aşkla dolduran, asırlar sonra bile her sözü kulağa küpe olası, Mevlana Celaleddin Rumi’nin müzesini gezip yemek molasından sonra AYDIN’ a dönüş yolculuğumuz için otobüste yerlerimizi alıyoruz.Aydın, Kuşadası ve Söke’deki evlerimizde pazarı  pazartesiye bağlayan gece yarısından sonra ulaşmayı planlıyoruz. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki Aden Tur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz Bir dahaki ADEN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

[caldera_form id="CF5c791e2d44a59"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2022 Aden Turizm Tur ve Seyahat Acentası. Tüm hakları saklıdır