EDİRNE-İSTANBUL TURU

WhatsApp Image 2021-10-21 at 14.13.20

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
- - - -
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
- (kişi başı)
Tur Kategorisi
12 KASIM CIKISLI 2 GECE KONAKLAMALI EDİRNE-İSTANBUL TURU
3 GÜN 3 GECE
799

1.GÜN
Saat 21:00 de KUŞADASI SAYDAM önü , 21:30 Söke Öğretmenler Evi Önü, 22:10 Selçuk Belediyesi önü , siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolda gerekli molalarımızı alarak EDİRNE’YE ulaşıyoruz.

2. Gün EDİRNE-ORTAKÖY
Edirneye hareket ediyoruz.Edirne Turu programımıza İlk olarak Mimar Sinan’ın “ustalık eseri” kabul edilen, mimari yapısı çinileri ve hat işçiliği ile kusursuzluğun simgesi olan Selimiye Camii’ne gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Selimiye Camii‘nin mimari inceliklerini gezerek ve görerek bilgi alıyoruz. Selimiye Camii’ni ve çevresini gezdikten sonra aracımıza binip II. Murat tarafından yaptırılan Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan, birbirinden farklı minare motifleriyle Üç Şerefeli Camii‘ne hareket ediyoruz ve ziyaretimizi bitirdikten sonra Tarihi Ali Paşa Çarşısı‘na hareket diyoruz. Alış veriş ve öğle yemeği(meşhur Edirne yaprak ciğeri tatmak isteyenler tercih edebilir) amacıyla tarihi çarşıda serbest zaman geçiriyoruz. Alış veriş ve öğle yemeğimiz sonrasında Türk – Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan, Mimarbaşı Hayrettin‘in ustalığının simgesi tarihi Beyazıt Külliyesi‘ne hareket ederek Edirne’nin tarihi atmosferini tanımaya Edirne turu rehberimizin engin bilgileriyle devam ediyoruz. Tarihi Köprüler, Eski Edirne Sarayı kalıntıları, Adalet Kulesi ziyaret ediyoruz. Manevi atmosferde geçen saatlerin ardından akşam yemeğimizi yiyoruz ardından aracımızda buluşup.İstanbul’un en hareketli noktalarından biri olan Ortaköy’e geçiyoruz.Boğaz kenarında muhteşem manzarayı seyredebilmek için Ortaköy’e doğru ilerliyoruz. Burada medeniyetlerin yıllarca içiçe yaşamış olduğu Ortaköy’de Ortaköy Cami önünde ve Boğaz Köprüsü altında bol bol fotoğraf çekip alışverişlerimizi yaptıkdan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama OTELİMİZDE.

3. Gün
DOLMABAHÇE SARAYI-PANAROMA 1453 FETİH MÜZESİ – TARİHİ YARIMADA -İSTİKLAL CADDESİ
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Dolmabahçe Sarayını ı ziyarete gidiyoruz.Dolmabahçe Sarayı, Avrupa sanatı üsluplarının bir karışımı olarak 1843-1856 yılları arasında inşa edilmiştir. Sultan Abdülmecit’in mimarı Karabet Balyan’ın eseridir. Osmanlı Sultanlarının her devirde birçok sarayı bulunurdu. Ancak esas saray olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayının tamamlanmasından sonra terk edilmiştir. Dolmabahçe Sarayı 3 katlı, simetrik planlıdır. 285 odası ve 43 salonu vardır. Denizden 600 metrelik bir rıhtımı,kara tarafında ise birisi çok süslü 2 abidevi kapısı vardır. Bakımlı ve güzel bir bahçenin çevrelediği bu sahil sarayının ortasında, diğer bölümlerden daha yüksek olan tören ve balo salonu yer alır.Bizlerde biletlerimizi aldıktan sonra Selamlık bölümünden başlayarak gezi güzerhanı takip ederek Tören salonundan çıkış yapıyoruz.Sonra ki durağımız Panaroma 1453 Fetih Müzesi . İstanbul’un fethini anlatan müzemizi hayranlıkla gezip Sultan Mehmet’in Fatih lakabını alış öyküsünü dinledikten sonra Tarihi Yarımada’ya doğru ilerliyoruz. Topkapı Sarayı , Hipodrom , Sultan Ahmet Cami , Ayasofya Cami ve Yerebatan Sarnıcı gezilerimizi yapıp meşhur Sultan Ahmet köftecilerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra İstanbul’un en hareketli noktalarından biri olan İstiklal Caddesine geçiyoruz. Galata Kulesi ile gezimize başlıyoruz. Gözetleme Kulesi , Yangın Kulesi , Hapishane ve Restaurant olarak farklı dönemlerde kullanılmış olan kuleyi gezdikten sonra serbest zaman alarak dilediğimiz gibi alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından da aracımızla buluşup Akşam yemeği için KUMKAPI’ya doğru hareket ediyoruz.Yemek sonrası konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

4. Gün
ÇAMLICA-BÜYÜK ADA – KUŞADASI-SÖKE-AYDIN
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Çamlıca Tepesine çıkarak muhteşem İstanbul ve boğaz manzarasını seyredip fotoğraf çektikten sonra. Eminönüne geliyoruz. Eminönü’nde bizi Büyük Ada’ya götürecek olan vapura binerek yaklaşık 1.5 saatlik bir deniz yolculuğunun ardından Büyük Ada’ya ulaşıyoruz.Eski adı Prinkopos olan ve Prens Adaları’nın en büyüğü olan Büyükada, doğal güzellikleri, çam ormanları, son derece etkileyici ve adanın her tarafına dağılmış rengarenk erguvanları, tarihi köşkleri ve trafik kargaşasından uzak sakin konumu ile dikkatimizi çekecek. çok tercih ettikleri ada.Bizans dönemindeki prenslerin sürgün yeri olmuş.Büyükada, tarihi iskelesi, büyük çarşı meydanı, çay bahçeleri, cafeleri, midye tavacıları ve meşhur balık lokantalarıyla bizi son derece keyifli bir atmosfer içinde karşılıyacak. Dileyen misafirlerimiz adada geçireceğimiz sürede faytonlarla Ada turu yapabilir , Aya Yorgi Kilisesine yürüyebilir ve dileklerini dileyebilir.Geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından tekrar vapur iskelesinde buluşuyoruz ve Anadolu yakasındaki Bostancı iskelesine hareket ediyoruz. Bostancı’da aracımız bizi bekliyor olacak ve aracımızla Kuşadası’na doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki Aden Tur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz Bir dahaki ADEN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

[caldera_form id="CF5c791e2d44a59"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2022 Aden Turizm Tur ve Seyahat Acentası. Tüm hakları saklıdır