İZMİR ,KUŞADASI , SÖKE VE AYDIN ÇIKIŞLI GAP TURU

previous arrow
next arrow

Slider
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
- - - - - -
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
Single Konaklama 2099 TL TL 0-6 YAŞ 800 TL 7-12 YAŞ 1200 TL (kişi başı)
Tur Kategorisi
ADEN TUR FARKI İLE İZMİR ,KUŞADASI , SÖKE VE AYDIN ÇIKIŞLI 5 GECE KONAKLAMALI GAP TURU 15 EKİM-21 EKİM    
7 GÜN 6 GECE
1699 TL

ADEN TUR FARKI İLE İZMİR ,KUŞADASI , SÖKE VE AYDIN ÇIKIŞLI 5 GECE KONAKLAMALI GAP TURU

15 EKİM-21 EKİM

 

 

 

1. GÜN PROGRAMI :
KUŞADASI– ADANA
Pazar günü saat 16.00 Kuşadası belirtilen güzergahlar,Davutlar Belediye Binası Önü saat 16:30,Söke Öğretmenler Evi saat 17.00 ; siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Aydın – Denizli – Akşehir – Konya – Pozantı yol güzergahını takip ederek ve yolda gerekli molalarımızı alarak yolculuğumuza devam ediyoruz

2.GÜN PROGRAMI:
ADANA – ANTAKYA – HATAY’DA KONAKLAMA
Sabah ekstra olarak yapacağımız kahvaltı sonrasında Torosları aşarak, Tekir Yaylalarını görerek Tarsus’a ulaşıyoruz. Tarsus’ ta Danyal Peygamber makamı, Ulu Camii, Kirkkasik Bedesteni ve Tarsus Şelalesini görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Tarsus a özgü meşhur cezeryeden satin alabilirler. Daha sonra Adana’ya varıyoruz. Adana’da ilk olarak Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Cami’ni ziyaret ediyoruz. Adana’nın en önemli simgelerinden birisi olan Taş Köprü’yü panoramik olarak gördükten sonra Seyhan Barajı’nı ve Belen Geçidi’ni panoramik olarak görerek Antakya’ya varıyoruz. Antakya’da Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Asi Nehri, Habibi Neccar Cami görülecek yerler arasındadır.Ardından uzun çarşıda serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Harbiye Şelalesini de görerek akşam yemeği ve konaklama için otelimiz geçiyoruz.
3.GÜN PROGRAMI:
Sabah kahvaltı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden meşhur Tarihi Tahmis Kahvesi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten görüp yöresel alışveriş ve dünyaca ünlü baklavanın tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Oradan konaklayacağımız Gaziantep’teki, otelimize akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

4.GÜN PROGRAMI:
GAZİANTEP – ŞANLIURFA’DA KONAKLAMA
Sabah kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.Sular altında kalmış olan Halfeti’yi görüyoruz. Burada dilerseniz Halfeti ile ilgili bilgileri rehberimizden ekstra tekne turu sırasında farklı bir ambiyansta dinleme şansı buluyoruz. Daha sonra Harran’a ulaşıyoruz. Harran’da sırası ile Harran Kalesi, Kale Surları ve Harran Evleri’ni ziyaret ediyoruz. Balıklı Göl, Rızvaniye Cami, Mevlid-i Halil Külliyesi, Hz. İbrahim Mağarası, Hali-ür Rahman Cami ziyaretlerimiz sonrası Şanlıurfa’ya gelerek otelimize yerleşiyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile yöresel SIRA GECESİ (ekstra) eğlencesine katılıyoruz.

5.GÜN PROGRAMI:
ŞANLIURFA – MARDİN’DE KONAKLAMA
Sabah kahvaltı sonrası insanlığın tarihini değiştiren, bilinen tüm tarihi tapınaklardan bile eski yaklaşık 12.000 yıllık bir geçmişi olan tarihin en eski tapınağı GÖBEKLİTEPE’yi ziyaret ediyoruz. Mardin’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Mardin’de UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de ULU CAMİİ–KASIMİYE MEDRESESİ– DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI ve Mardin’e özgü badem şekeri alışverişimizi yapıp Otelimize Geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MARDİN’e otelimizde.

6.GÜN PROGRAMI:
Sabah kahvaltı sonrası Midyat’ta Gümüş Alışverişi,Süryani Şarabı ve Sıla Konağını ziyaret edilecek yerler arasındadır. Daha sonra Diyarbakır’a doğru yola çıktık .Diyarbakır’da Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı’nın dünyaya geldiği ve günümüzde müze olan evini ziyaret ediyoruz. Hasan Paşa Hanı ve On Gözlü Köprü ziyaret edildikten sonra akşam yemeği ve konaklama ADIYAMAN’da otelimizde.

7.GÜN PROGRAMI:
ADIYAMAN -KONYA – AYDIN Sabah kahvaltı sonrası daha sonra Kahta’da Karakuş Tümülüsü’nü, Cendere Köprüsünü görüyoruz. Daha sonra Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Nemrut Dağı’na minibüsler ile ekstra olarak çıkıyoruz. Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Kentin simgesi haline gelen Sütçü İmam Anıtı ve Maraş Kalesini görüyoruz. Dileyen misafirlerimizin Maraş’ın meşhur dondurmasının tadına bakabilmesi için serbest zaman veriyoruz. Konya’ya devam ediyoruz. Mevlana Müzesi ve Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Söke,Davutlar ve Kuşadası’na dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Söke,Davutlar ve Kuşadası’na ulaşarak sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyoruz Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki Aden Tur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

[caldera_form id="CF5c791e2d44a59"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2021 Aden Turizm Tur ve Seyahat Acentası. Tüm hakları saklıdır